2º Trail ZMMsáb 16/05/2015 17:08
Start listcreated by OE2003 © Stephan Krämer 2007

  Stno    Chip Name                        YB Club                               Start 


FSub 23 -18 a 22an 13.0 km  600 m   0 C    

    39 1600149 Patricia Barros             92 TIFF                                9:30 
   130 1600159 Barbara Fernandes           95 Óptica da Sé / Irmãos Quinta        9:30 
   161 1600075 Eduarda Ferreira            93 ZMM                                 9:30 



F Sen  (10)        13.0 km  600 m   0 C    

     9 1600115 Nivalda Figueira            82 Individual                          9:30 
    46 1600091 Cátia Jardim                81 Individual                          9:30 
    56 1600072 Cátia Afonseca              86 Individual                          9:30 
    63 1600206 Alexandra Pires             92 Individual                          9:30 
   106 1600119 Rui Sousa                   93 Nature High                         9:30 
   113 1600107 Sofia Martins               91 Individual                          9:30 
   117 1600124 Catalina Figueira           90 ZMM                                 9:30 
   143 1600088 Rubina freitas              78 Madeira Medical Center              9:30 
   160 1600080 Tânia Freitas               88 ZMM                                 9:30 
   203 2058004 Catarina Abreu              87 Clube Aventura da Madeira           9:30 



M Sen  (75)        13.0 km  600 m   0 C    

     1 1600217 Jerónimo Fernandes          04 TOMIAUTO TRAIL TEAM                 9:30 
     2 1600144 Jorge Louro                 84 CUV Secção Desportiva               9:30 
     5 1600148 José serrão                 82 CDR Prazeres                        9:30 
     6 1600181 Lino Sá                     85 CDR Prazeres                        9:30 
    12 1600223 Ricardo Oliveira            87 Individual                          9:30 
    13 1600145 Cláudio Castro              86 Individual                          9:30 
    17 1600143 helder alves                85 Individual                          9:30 
    18 1600097 Manuel Lourenço             89 CDR Prazeres                        9:30 
    19 1600182 Xavier Sousa                89 Individual                          9:30 
    21 1600083 Roberto Alves               83 Sporting Clube da Madeira           9:30 
    24 1600127 Fábio Caires                85 Individual                          9:30 
    28 1600133 Maurício Sousa              83 Individual                          9:30 
    31 1600188 Fábio Félix                 84 Individual                          9:30 
    32 1600225 Humberto Gomez              92 Individual                          9:30 
    41 1600103 Valter Ferreira             85 Individual                          9:30 
    45 1600123 Renato Andrade              80 Individual                          9:30 
    51 1600174 Hugo Gouveia                90 Individual                          9:30 
    61 1600147 Carlos Pestana              84 Plano-D                             9:30 
    66 1600161 Helder Gonçalves            89 Individual                          9:30 
    71 1600203 Samuel Silva                80 Individual                          9:30 
    72 1600169 Ricardo Correia             84 Sporting Clube da Madeira           9:30 
    79 1600086 Carlos Moreira              88 MM MINI ILHA PNEU                   9:30 
    80 1600093 Jonathan Fernandes          87 MM MINI ILHA PNEU                   9:30 
    81 1600172 Luis Figueira               85 MM MINI ILHA PNEU                   9:30 
    88 1600134 António Alves               80 Individual                          9:30 
    93 1600099 Filipe Teles                80 Urban Hair Team                     9:30 
   102 1600111 José Moniz                  80 Nature High                         9:30 
   103 1600135 Marco Rodrigues             82 Nature High                         9:30 
   108 1600211 Vítor Jorge                 83 Sporting Clube da Madeira           9:30 
   110 1600202 Egídio Fernandes            87 Individual                          9:30 
   112 1600154 Fábio Freitas Neves         89 Individual                          9:30 
   116 1600220 Henrique Rosa               87 Style Publicidade, Lda              9:30 
   119 1600106 Luis Ferreira               81 Individual                          9:30 
   123 1600120 Marcio Alves                81 ADN Ponta do Sol                    9:30 
   126 1600146 Fábio Neves                 84 Sporting Clube da Madeira           9:30 
   129 1600095 Pedro Barros                84 Sporting Clube da Madeira           9:30 
   132 1600100 Pedro Freitas               91 Individual                          9:30 
   133 1600117 Roberto Mendes              84 Individual                          9:30 
   139 1600204 Duarte Lucas                80 Individual                          9:30 
   142 1600136 Paulo Lucas                 90 Individual                          9:30 
   146 1600079 Nuno Pereira                93 Individual                          9:30 
   147 1600104 Timóteo Sousa               82 Clube Desportivo Infante            9:30 
   149 1600077 Hugo Pita                   82 HP Portas e Automatismos            9:30 
   150 1600141 Ricardo Gonçalves           85 Individual                          9:30 
   152 1600110 António Gonçalves           85 Clube Aventura da Madeira           9:30 
   153 1600078 Humberto Barros             81 Clube Aventura da Madeira           9:30 
   154 1600071 Ricardo Quintal             90 Clube Aventura da Madeira           9:30 
   162 1600109 António Sousa               84 ER4 / Militar                       9:30 
   163 1600130 Carlos Pestana              91 ZMM                                 9:30 
   164 1600173 Carlos Rodrigues            88 ZMM                                 9:30 
   165 1600085 Célio Alves                 91 ZMM                                 9:30 
   166 2057971 Duarte Abreu                90 ZMM                                 9:30 
   167 2058013 Filipe Costa                85 ER4 / Militar                       9:30 
   168  330577 José Henriques              84 ZMM                                 9:30 
   169 2058014 José Freitas                90 ZMM                                 9:30 
   170 2058001 Magno Sousa                 90 ZMM                                 9:30 
   171 2057975 Nelson Sargo                90 ZMM                                 9:30 
   172 2058003 Nuno Câmara                 87 ZMM                                 9:30 
   173 2058006 Paulo Madruga               91 ZMM                                 9:30 
   174 2057998 Roberto Freitas             90 ZMM                                 9:30 
   175 2058000 Rui Abreu                   90 ZMM                                 9:30 
   178 2057990 Cristian Gomes              92 ZMM                                 9:30 
   179 2057981 David Patrício              92 ZMM                                 9:30 
   180 2057985 Francisco Abreu             94 ZMM                                 9:30 
   181 2057991 Hugo Jesus                  93 ZMM                                 9:30 
   182 2057984 Hugo Abreu                  96 ZMM                                 9:30 
   183 2057994 Jónatas Ribeiro             93 ER4 / Militar                       9:30 
   184 2057974 José Vieira                 94 ZMM                                 9:30 
   185 2058011 VÍTOR FERNANDES             84 ZMM                                 9:30 
   187 2057982 Miguel Gouveia              95 ZMM                                 9:30 
   188 2057976 Nuno Medeiros               85 Individual                          9:30 
   189 2057989 Joaquim Lopes               89 TOMIAUTO TRAIL TEAM                 9:30 
   190 2058009 Bruno Magalhães             80 CrossFit FNC                        9:30 
   194 2057993 Rafael Rodrigues            83 GNR                                 9:30 
   202 2058007 Rubén Teixeira              89 Individual                          9:30 



F35  (8)           13.0 km  600 m   0 C    

    42 1600114 Catarina Serrão             75 Ludens/dessassosegados              9:30 
    50 1600171 Lúcia Franco                77 AD Galomar                          9:30 
    60 1600151 Rita Estácio                80 Plano-D                             9:30 
    68 1600087 IOLA FERRO                  77 Individual                          9:30 
    95 1600070 Ana Umbelino                77 Clube de Montanha do Funchal        9:30 
   121 1600170 Filipa José                 77 Individual                          9:30 
   124 1600068 Isabel Gouveia              78 Individual                          9:30 
   199 2057992 Marina Figueira             78 BVM                                 9:30 



M35  (50)          13.0 km  600 m   0 C    

     7 1600186 Ronnie Santos               78 Individual                          9:30 
    20 1600189 Rubens Hernandez            79 TAFAD/ Focusnatura                  9:30 
    22 1600092 Carlos Perestrelo           77 Individual                          9:30 
    23 1600212 Hugo Santos                 79 Óptica da Sé                        9:30 
    27 1600191 Alexandre Nogueira          79 Individual                          9:30 
    37 1600132 Nelson fernandes            79 CDR Prazeres                        9:30 
    40 1600222 Rodrigo Araújo              75 Individual                          9:30 
    43 1600168 Dinarte Nunes               79 Óptica da Sé                        9:30 
    44 1600214 Nuno Barros                 78 Sporting Clube da Madeira           9:30 
    48 1600156 Zeca Santos                 75 Individual                          9:30 
    53 1600131 Rui Coelho                  76 Óptica da Sé                        9:30 
    54 1600157 João Jesus                  76 Ludens Clube de Machico             9:30 
    59 1600155 David Correia               78 Wellness by Oriflame                9:30 
    64 1600205 João Quintaneiro            79 Óptica da Sé                        9:30 
    65 1600090 Miguel Gouveia              76 Individual                          9:30 
    67 1600098 Renato Nóbrega              76 Ludens Clube de Machico             9:30 
    73 1600178 Filipe Custódio             79 Fotosouvenir/Frango da Guia-        9:30 
    74 1600129 Cristóvão Rodrigues         76 Urban Hair Team                     9:30 
    76 1600177 Cláudio Jardim              77 Apilha-me Running Team/ARCA         9:30 
    82 1600152 Miguel Faria                76 MM MINI ILHA PNEU                   9:30 
    83 1600218 Ricardo Figueira            77 MM MINI ILHA PNEU                   9:30 
    87 1600192 José Pinheiro               77 Individual                          9:30 
    89 1600069 Paulo Gouveia               80 Individual                          9:30 
    90 1600196 Filipa Delgado              79 Clube Desportivo Infante            9:30 
    91 1600140 Pedro Delgado               78 Clube Desportivo Infante            9:30 
    94 1600219 Dinarte Pereira             79 atlafa                              9:30 
    96 1600118 Vitor Gonçalves             77 Óptica da Sé                        9:30 
    99 1600096 Virgílio Ornelas            76 ACDJS                               9:30 
   100 1600166 André Caires                79 Individual                          9:30 
   104 1600126 Miguel Silva                79 Nature High                         9:30 
   107 1600221 Dionisio Sousa              76 Clube Desportivo Infante            9:30 
   111 1600105 Guilherme Gomes             79 CrossFit FNC                        9:30 
   114 1600158 Hugo Nascimento             80 ACDJS/ Wellness by Oriflame         9:30 
   115 1600081 Alcino Pereira              76 Individual                          9:30 
   118 1600128 Rafael Águia                78 Individual                          9:30 
   122 1600074 Paulo Fernandes             75 Individual                          9:30 
   125 1600121 Miguel Gouveia              76 Individual                          9:30 
   127 1600108 João Spinola                76 Individual                          9:30 
   131 1600139 Nuno Silva                  79 Apilha-me Running Team/ARCA         9:30 
   136 1600089 Marcio Gomes                80 Venda do Socio                      9:30 
   137 1600224 Bruno Sousa                 77 Individual                          9:30 
   140 1600183 Bruno Coelho                79 Individual                          9:30 
   144 1600199 Rafael vieira               76 Individual                          9:30 
   155 1600101 RUI GONÇALVES               76 Clube Aventura da Madeira           9:30 
   176 2057979 Paulo Pereira               77 ER4 / Militar                       9:30 
   186 2057995 Abel Domingues              76 ZMM                                 9:30 
   191 2057973 José Nóbrega                75 GNR                                 9:30 
   193 2057983 Mário Freitas               75 GNR                                 9:30 
   197 2057996 Leonardo Ribeiro            79 SRPC                                9:30 
   200 2057999 Hélder Gouveia              77 Individual                          9:30 



F40  (6)           13.0 km  600 m   0 C    

    34 1600125 Maria Basílio               74 Individual                          9:30 
    38 1600201 Fátima Gregório             71 Madeira Medical Center              9:30 
    49 1600215 Irene sousa                 74 Individual                          9:30 
    70 1600073 Nereida Cordeiro            70 JROXOALUMINIOS                      9:30 
   120 1600102 Isabel Clairouin            72 Individual                          9:30 
   151  234430 Nadia Meroni                71 Clube Aventura da Madeira           9:30 



M40  (16)          13.0 km  600 m   0 C    

     3 1600187 Jaime Ferreira              71 Individual / By Nature              9:30 
     4 1600165 António Quinta              72 CDR Prazeres                        9:30 
     8 1600210 Sancho Cruz                 73 Individual                          9:30 
    15 1600153 José Nóbrega                72 Venda do Socio                      9:30 
    33 1600082 João Nunes                  71 Ludens Clube de Machico             9:30 
    55 1600164 Ibaim Coelho                66 Individual                          9:30 
    57 1600137 Bruno Gouveia               71 Individual                          9:30 
    69 1600138 miguel sousa                72 JROXOALUMINIOS                      9:30 
    84 1600197 Sidonio Nunes               74 MM MINI ILHA PNEU                   9:30 
   105 1600160 Albino Olim                 74 Nature High                         9:30 
   109 1600175 Pedro Pinto                 73 Apilha-me Running Team/ARCA         9:30 
   134 1600084 Duarte Coelho               72 ANA - Aeroportos de Portugal        9:30 
   156  234431 João Mendonça               71 Clube Aventura da Madeira           9:30 
   157 1600163 Roberto Castro              71 Clube Aventura da Madeira           9:30 
   196 2058005 Dinarte Freitas             73 SRPC                                9:30 
   201         Gonçalo Gonçalves           73 Clube Aventura da Madeira           9:30 



F45  (3)           13.0 km  600 m   0 C    

    98  234564 Ana Abreu                   61 Clube Portugal Telecom / Meo        9:30 
   128 1600179 Cristina Freitas            69 EB23 do Estreito de Câmara d        9:30 
   208         Dulce Lima                  66 JROXOALUMINIOS                      9:30 



M45  (17)          13.0 km  600 m   0 C    

    14 1600142 ALBERTO PINTO               69 Individual                          9:30 
    29 1600193 Marco Ferreira              69 Apilha-me Running Team/ARCA         9:30 
    36 1600076 Martinho Fernandes          67 TOMIAUTO TRAIL TEAM                 9:30 
    47  234004 Domingos Noia               66 Ludens Clube de Machico             9:30 
    52 1600150 Marco Silva                 68 Grupo Desportivo das Cortice        9:30 
    58 1600195 Carlos Carichas             69 Ludens Clube de Machico             9:30 
    62 1600122 Roberto Gomes               66 Plano-D                             9:30 
    78 1600198 Duarte Fernandes            70 Individual                          9:30 
    85 1600208 Paulo Faria                 70 MM MINI ILHA PNEU                   9:30 
   101 1600162 Nuno Ferreira               70 Individual/OCAM                     9:30 
   135 1600207 António Mendonça            69 EB23 do Estreito de Câmara d        9:30 
   141 1600180 Ricardo Lameiras            68 Individual                          9:30 
   145 1600066 Nuno branco                 70 Madeira Medical Center              9:30 
   148 1600067 Paulo Milheiro              69 Clube de Montanha do Funchal        9:30 
   158 1600200 Luísa Abreu                 68 Clube Aventura da Madeira           9:30 
   198 2057970 Manuel Nunes                67 SRPC                                9:30 
   204 2058002 José Ribeiro                65 Clube Aventura da Madeira           9:30 



M50  (10)          13.0 km  600 m   0 C    

    10 1600194 Leonel Soarez               62 CrossFit FNC                        9:30 
    30 1600190 Maria Silva                 63 JROXOALUMINIOS                      9:30 
    75 1600167 João Fernandes              63 Individual                          9:30 
    92 1600116 Maria Gaspar                64 Óptica da Sé                        9:30 
    97  331726 Emanuel Abreu               61 Clube Portugal Telecom / Meo        9:30 
   138 1600176 Quintin Barry               65 Clube de Montanha do Funchal        9:30 
   159 2018933 José Nunes                  61 Clube Aventura da Madeira           9:30 
   177 2058015 JOÃO AFONSO                 63 ZMM                                 9:30 
   192 2058008 Edmundo Sousa               64 GNR                                 9:30 
   195 2057967 José Gregório               61 SRPC                                9:30 



F55  (1)           13.0 km  600 m   0 C    

    26 1600209 Solange Ferraz              58 Clube de Montanha do Funchal        9:30 



M55  (4)           13.0 km  600 m   0 C    

    25  330681 Justino Nóbrega             55 Clube de Montanha do Funchal        9:30 
    77 1600216 Egídio Rodrigues            60 Clube de Montanha do Funchal        9:30 
    86 1600185 João Faria                  59 MM MINI ILHA PNEU                   9:30 
   205 2057972 José Faria                  57 Clube Aventura da Madeira           9:30 



M60  (2)           13.0 km  600 m   0 C    

    11 1600213 Alvaro Sousa                50 Clube Naval do Funchal              9:30 
    35 1600184 Manuel Varela               54 TIFF                                9:30 



MSub 23 -18 a 22an                         

    16 1600112 Paulo Abreu                 93 TIFF                                9:30